רפלקסולוגיה

stopa

טיפול ברפלקסולוגיה

במרכז ויטה טבע מעניקים לפציינטים טיפול הוליסטי ומשלבים בין טיפול רפלקסולוגי לבין ריפוי נטורופתי וייעוץ תזונתי.

רפלקסולוגיה "על רגל אחת"

pain

שיטת ריפוי מסורתית ועתיקת יומין המיושמת במזרח במערב מזה אלפי שנים. לפי תפיסת הרפלקסולגיה משקפות כפות הרגליים את מצבו הגופני והנפשי של האדם, על מכלול איבריו. בתהליך האבחון מאתר המטפל את מקור הכאבים והסימפטומים, את הסיבות למצוקות הגופניות והרגשיות שחווה הפציינט. התהליך הריפויי נעשה באמצעות סוגים שונים של מגע, עיסוי ולחיצות נקודתיות בכפות הרגליים. באיזורים ובנקודות שבהם אובחנה והשתקפה בעיה פיזית או מנטלית.


מה מספרות לנו כפות רגלינו?

כפות רגלינו יודעות את הכל ותפקידו של מומחה לרפלקסולוגיה הוא לקרוא את המידע. לאבחן באמצעותן את אופיו של האדם, דפוסי חשיבתו ודרכי התנהגותו, דרכי התמודדות עם מצבים רגשיים בצד מחלות פיזיות ובעיות באיברים פנימיים. אבחון ההיבטים האישיים בצד ההיבטים הגופניים מבטיח לחולה טיפול הוליסטי ועמוק בבעייתו. כפות רגלינו (בהיותן משקפות את ההיבטים הרגשיים והמנטליים) מספרות לנו גם על נטיותנו האישיות וכישורינו המקצועיים.

 

איך מרפאת הרפלקסולגיה?

התהליך הטיפולי כולל סדרה של טיפולים שמטרתם ריפוי ומניעה של מחלות. הריפוי נעשה באמצעות טכניקות של לחיצה ממוקדת ואזורית בכף הרגל (שנלמדות מזה אלפי שנים), באיזורים המשקפים איברים עם בעייה ובמערכות פנימיות הקשורות לאיבר. באמצעות העבודה הטיפולית חל שיפור ברור ומהותי בתפקודי האיברים והמערכת החיסונית

הטיפול באמצעות הרגליים מצליח משום שהרגליים הן "איבר נזנח ונשכח". משום שהן משמרות רגישות בהיותן צומת עצבית מצוינת לעבודת המומחה. בבחינת "משטח עבודה" נוח לאבחון וטיפול בבעיות, ולשימור תוצאות הריפוי.

למה לי טיפול רפלקסולוגי?

מומחי ויטה טבע ממליצים על שיטת הרפלקסולוגיה משום שמדובר בשיטה הוליסטית של הרפואה הטבעית,

בשיטה וותיקה ומוכחת בת אלפי שנים.

היא מומלצת ומסייעת במקרים הבאים:

  • להרפייה של מצבי מתח מתמשכים ובשל לחץ פנימי
  • להפחתת חרדות
  • לטיפול בהפרעות רגשיות
  • להשגת איזון הורמונאלי
  • להגברת התפקוד של המערכת החיסונית
  • לטיפול בהפרעות שינה
  • לריפוי ומניעה של מחלות דלקתיות
  • לטיפול בבעיות קשב וריכוז של ילדים

טיפולים רפלקסולוגיים מסייעים ומקלים על חייהם חולים במחלות כרוניות, במחלות סרטן. הם מאיצים תהליכי החלמה מניתוחים,מפציעות ותאונות.

מהי פסיכו-רפלקסולוגיה?

פסיכו-רפלקסולוגיה היא שיטה חדשנית המשלבת בין רפלקסולוגיה מסורתית לבין טכניקות של ריפוי קוגנטיבי. פסיכו-רפלקסולוגיה מתאימה לטיפול במצבים מנטליים ורגשיים ויעילה מאוד בהפחתה של סימטופמים פסיכוסומטיים.